Misyon & Vizyon

Misyonumuz
 
Değerli Anneler, Babalar, Kitapseverler ve Sevgili Çocuklar,
 
kitapokuyorum.org sistemi yurtdışında yaşayan ve çocuklarının Türk dili,tarihi,kültürü ve geleneklerini tanıması konusunda hassasiyeti olan bir grup ebeveyn, Türkçe öğretmeni,akademisyen ve öğrencilerin danışmanlarından oluşan özverili bir ekip tarafından  2009 yılında başladı. Kısa sürede kullanıcılarının desteği ile üç binin üzerinde öğrenciye ulaştı.
 
Gayesi tatlı bir yarışma havasında , çocuklarımızı Türkçeyi  güzel kullanma ve okuma , kendi kültürel değerlerimizle ayakta durabilen sosyal yönden içinde bulunduğu toplumla uyum sağlayabilmiş gençler olabilmesi için  anne ve babalara destek olmak ve okumada hızlanmalarını sağlamaktır. Bunlar yapılırken öncelikli olarak değerlerimizi çocuklarımızın Türk kültürünü ,tarihini ve geleneklerini kendi yaş gruplarına uygun örneklerle ve hikayelerle anlatan eserler tercih edildi.
 
Kitapokuyorum.org ilk kurulduğu günden bu yana önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere oluştuğundan ,kullanıcı sayı ve çeşitliliğinin artmasıyla çok değişti ve gelişti. Sistem bundan sonra da yine siz kıymetli kullanıcılarımızın yorum ve önerileriyle şekillenecektir. Katkıda bulunan herkese teşekkürler..
 
 
 
İstek ve temennileriniz için  antstores@kitapokuyorum.org’a mail atabilirsiniz.