Sıkça Sorulan Sorular

Kitapokuyorum.org kısaca öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen ve okuduğunu anlama derecesini ölçmek için hazırlanmış bir web sitesidir.

www.kitapokuyorum.org sayfasından sağ üst köşedeki Giriş butonuna tıklayıp sonrasında da yeni hesap aç linkine tıklayarak üye olabilirsiniz.

Kitapokuyorum.org’a yeni hesap aç linkini kullanarak veliler üye olabilirler. Veliler üye olduktan sonra çocukları için hesap açabilirler.

Çocuklarınız yıllık üyelik ücretini ödedikten sonra sizin belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak giriş yapabilirler.

Evet, çocuklarınız için onlara özel bir kitap seti oluşturabilirsiniz.

Evet, Çocuklarınız için belirlediğiniz kitap setine kitap ekleyip çıkarabilirsiniz.

Evet, çocuklarınız da kendileri için bir kitap seti oluşturabilir.

Evet, Çocuklarınız da kendi oluşturdukları kitap setine kitap ekleyip çıkarabilirler.

Hayır, çocuklarınız sizin onlar için oluşturduğunuz kitap setine kitap ekleyip çıkaramazlar. Bu seti sadece siz değiştirebilirsiniz.

Çocuklarınız kitapları geçtikçe geçtikleri kitap artık onların kitaplığından kaldırılır ve geçilen kitaplar kitaplığına eklenir.

Kaldığınız testi yeniden alabilirsiniz.

Hayır beklemenize gerek yok, hemen tekrar test alabilirsiniz.

Hayır, testleri istediğiniz kadar alabilirsiniz.

Sıralama geçtiğiniz testlerden kazandığınız toplam puana göre belirleniyor.

Her kitabın testinden doğru cevap verdiğiniz soru sayısına göre puan belirleniyor. Bir kitaptan sadece bir puan alabilirsiniz.

Bize e posta yoluyla bildirebilirsiniz. Bunun için bize info@kitapokuyorum.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Elbette, her aldığınız testten puan alırsınız.

Evet, eğer daha yüksek puan alırsanız o kitaptan aldığınız puan değişir. Ancak bir kitaptan sadece bir puan alabilirsiniz. Örnek olarak, bir kitaptan ilk testte 7 doğru cevap verdiğinizde 7 puan alırsınız. Eğer ikinci testte 8 doğru cevap verirseniz 8 puan alırsınız ve toplam puanınız 1 puan artar.

Son aldığınız testin puanı geçerlidir.